Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 1997-2000 odbyłam aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Wałbrzychu zakończoną wpisem na listę radców prawnych pod numerem WŁ/WB/418. Po zdobyciu cennych doświadczeń prawniczych i biznesowych: jako prawnik m.in. w renomowanej firmie ubezpieczeniowej w Polsce, dużych firmach branży budowlanej oraz kancelariach prawniczych rozpoczęłam samodzielną działalność.
Prowadzona przeze mnie kancelaria specjalizuje się w świadczeniu kompleksowych usług na rzecz podmiotów gospodarczych, jak również Klientów indywidualnych. Specjalizuję się w prawie: cywilnym, gospodarczym, prawie pracy oraz ubezpieczeń. Do każdej sprawy podchodzę indywidualnie, rozpatrując sytuację prawną i faktyczną Klienta. W celu zapewnienia kompleksowej obsługi Klientów, kancelaria współpracuje z adwokatami, doradcami podatkowymi oraz notariuszami.
Zawód radcy prawnego jest zawodem zaufania publicznego, funkcjonującym w oparciu o ustawę z dnia 6 lipca 1982 roku o radcach prawnych. Wykonywanie zawodu radcy prawnego polega na świadczeniu pomocy prawnej.
Świadczenie pomocy prawnej przez radcę prawnego polega w szczególności na udzielaniu porad i konsultacji prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed urzędami i sądami w charakterze pełnomocnika lub obrońcy. Brak jest jakichkolwiek ograniczeń co do podmiotów, na których rzecz radca prawny może świadczyć pomoc prawną.
Zawód radcy prawnego jest zawodem pokrewnym do zawodu adwokata. Podstawową różnicą między radcami prawnymi a adwokatami jest możliwość wykonywania zawodu przy jednoczesnym pozostawaniu w stosunku pracy (radcowie prawni mają taką możliwość, adwokaci – nie).
Od 1 lipca 2015 roku radca prawny, tak samo jak adwokat, posiada możliwość pełnienia funkcji obrońcy w procesie karnym, tj. w sprawach karnych i karnoskarbowych, z tym że obrońcą może być tylko radca prawny niepozostający w stosunku pracy.
Radcowie prawni mogą wykonywać zawód w kancelarii radcy prawnego, na podstawie umowy cywilnoprawnej, w spółce cywilnej, jawnej, partnerskiej, komandytowej i komandytowo - akcyjnej oraz w formie umowy o pracę.